Trabzonspor oyuncuları, Konyaspor’a karşı oynadıkları maçın ilk saniyelerini, Fenerbahçe ile yapılan maçta taraftarlarının çıkardığı olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından kendilerine uygulanan yaptırımları protesto etmek için kullandılar.

Son günlerde Trabzonspor sıkça gündemdeydi. Ne yazık ki, bazı taraftarlarının Fenerbahçe’ye karşı sergiledikleri kavga, onları gündemin odağına oturttu. O zamandan beri sürekli olarak gündemde kaldılar ve Çarşamba günü, isimleri daha da yüksek sesle yankılandı.

Öncelikle, kulüp, taraftarlarının karıştığı ciddi olaylar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından uygulanan yaptırımlardan haberdar edildi. Bu yaptırımlar, diğer finansal cezaların yanı sıra, altı ev sahibi maçı taraftarsız oynamayı da içerecek. Kararın öğrenilmesinden kısa bir süre sonra, kulüp sosyal medyada patladı ve mevcut yönetimin istifasını talep etti.

Ancak daha fazlası vardı. Birkaç saat sonra, Trabzonspor evinde Konyaspor’a karşı oynadı ve oyunun açılış saniyelerinde rakip takımı kendi başlarına oynarken buldular. Hakemin düdüğü sonrası, deplasman takımının oyuncuları kendi yarı sahalarında birbirlerine sarılarak kaldılar, ev sahibi takım ise kendi yarı sahalarında topu pasif bir şekilde dolaştırdı.