Liverpool’un forvet oyuncusu Darwin Núñez, kulüpten ayrılma ihtimaliyle gündemde. Bu durum, onun Jürgen Klopp’un eski favori oyuncusunun yerini almasına yol açabilir.

Jürgen Klopp, yıllar içinde birçok inanılmaz oyuncuyla çalıştı. Sadece Liverpool’daki zamanında bile, oyunun en büyük yıldızlarından bazılarıyla birlikte oldu.

Sonuçta, ardı ardına Premier Lig sezonlarında 97 ve 99 puan almak ve bu süreçte bir Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu kazanmak, elbette bazı elit yeteneklere sahip olmadan mümkün değil. Alisson, Virgil van Dijk ve elbette Mohamed Salah gibi isimler, çeşitli zamanlarda kendi pozisyonlarında en iyiler arasında yer aldı, Trent Alexander-Arnold da bu isimlerden biri.

Klopp’un ardında bıraktığı ‘Liverpool 2.0’ takımı, büyük potansiyellerle dolu. Klopp, yöneticilik görevinden ayrılsa bile Harvey Elliott’ın gelişimini yakından izleyeceğini açıkladı, Alexander-Arnold’dan daha iyi performanslar bekleniyor ve oyun içinde gerçek bir başarı elde edebilecek pek çok diğer oyuncu var.

Bu oyunculardan biri de Darwin Núñez olabilir. Şu anda bu iddia abartılı gibi görünse de, birkaç ay öncesine kadar kimse bunu garipsese de. Potansiyeli yüksek olan Uruguaylı oyuncu, Liverpool’un tam olarak potansiyelini ortaya çıkarmasını umuyor.

Ancak, Núñez son günlerde takımdan ayrılma haberleriyle gündemde. Barcelona’nın yaz aylarında bir transfer teklifi yapabileceği iddia ediliyor, bu da Liverpool için düşünülmesi gereken bir durum olabilir.

Eğer bu transfer gerçekleşirse (ki şu an için bu gerçeklikten çok uzaktayız), Núñez, Klopp’un bir zamanlar çalıştığı en iyi oyuncu olduğunu iddia ettiği bir oyuncunun yerini alabilir. İlginç bir şekilde, bu Klopp’un Borussia Dortmund günlerine kadar uzanıyor.

Klopp’un Almanya’daki başarısının önemli bir parçası, arka arkaya Bundesliga şampiyonlukları ve bir Şampiyonlar Ligi finali içeren dönemde, Robert Lewandowski’ydi. Polonyalı oyuncu, sonunda Bayern Münih’e geçiş yaptı, bu da giderek daha yaygın bir yol haline geldi, ancak Klopp döneminin zirvesinde Borussia Dortmund ile dört yıl geçirdi.

2021’de Klopp, Lewandowski’nin bir nevi favorisi olduğunu kabul etti. En iyi oyuncuyu sorduğunda, Bundesliga web sitesine verdiği demeçte Lothar Matthäus’a, “Robert Lewandowski,” yanıtını verdi. “Lewy’den başka herhangi bir oyuncu hakkında bunu söylemek aslında haksızlık olurdu.

“O, potansiyelinden ne çıkardığını, bugün olduğu oyuncu haline gelmek için kendini nasıl zorladığını, bu olağanüstü.”

Bayern Münih’te bir efsane haline gelen forvet, 2022’de Barcelona’ya transfer oldu. Bu hamle orta derecede başarılı oldu, goller hâlâ akıyor, ancak Lewandowski yazın 36 yaşına girecek. Eğer Núñez gelirse, o uzun vadeli bir halefiyet planı olabilir.