Bugün yapılan iddialara göre, Borna Barisic’in Rangers’tan ayrılığı 2+1 yıllık bir sözleşme ile kesinleşirken, takım arkadaşı John Lundstram’ın aynı takıma, Trabzonspor’a transfer süreci henüz tamamlanmadı.

Kulüp başkanı Ertuğrul Doğan, iki oyuncunun takıma katılımıyla ilgili sorular karşısında, “Burada isim doğrulamak doğru olmaz. Bazıları doğru, bazı isimler yanlış. Ancak bahsedilen isimlerle ilgili olarak sadece teknik direktör Abdullah Avcı ile koordinasyon içinde çalıştığımızı söyleyebilirim,” dedi. Bu ifadeler, resmi açıklama yapılmadan alınabilecek en net bilgi olarak kabul edildi. Lundstram’ın anlaşmasının henüz tamamlanmamış olduğu ve şu an için sadece Barisic’in transferinin ‘kesinleştiği’ belirtildi.

Rangers taraftarları, kulüplerinin resmi açıklamasını duymadan bu haberlere inanmayacaklar ve günümüzde sahte haberlerin bu kadar yaygın olması nedeniyle tedbirli olmaları anlaşılır bir durum.

Ancak her iki oyuncunun da son zamanlarda medyadan uzak olmaları ve oyuncuların geçen gece dışarıda görüldükleri iddiaları (bu iddiaları burada doğrulamayacağız), anlaşmaların her iki oyuncu için de yakın olduğunu ve sadece Hırvat oyuncunun tamamlandığını güçlü bir şekilde öne sürüyor.

Lundstram kalır mı?

Şu anda böyle bir ihtimal görünmüyor – daha yüksek bir maaş istiyor ve öğrendiğimize göre, Rangers 30 yaşındaki bir oyuncuya üç yıllık bir anlaşma teklif etmeye özellikle isteksiz, sadece iki yıl teklif ediyorlar.

Trabzonspor ise tam 36 ayı vermeye hazır.

Dolayısıyla, her iki oyuncunun da yakında açıklanması meselesi gibi görünüyor.

Son olarak Doğan’ın sözleriyle:

“Yeni sezon öncesi kamp için hazır bir kadro ile sezonu başlatmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, teknik direktörümüz ve ekibiyle bu çalışmanın bu yönünü hızlı bir şekilde ilerletiyoruz. Zor kısmını tamamladık. Trabzonspor topluluğuna çok yakında iyi haberler vermeyi amaçlıyoruz.”

Bu, Rangers’ın sezonu bitmeden bile olabilir.