Bir on yılı aşkın süredir, Anthony Kim golf dünyasında adeta bir hayalet gibiydi.

Bir zamanlar hemen başarı yakalayan genç ve parlak bir geleceğe sahip olduğu düşünülen cesur bir yetenek olan Kim, 2012 yılında spordan ayrıldı ve o zamandan beri nadiren haber alındı.

Ta ki bu haftaya kadar. Şimdi 38 yaşında olan Kaliforniya doğumlu Kim, aniden geri döndü. Kim, LIV Golf’e katıldı ve Cuma günü uzun zamandır beklenen bir turnuva turuna çıkacak.

“Merhaba, nefret edenler,” Kim, sosyal medyada Çarşamba günü paylaştığı bir mesajda dedi. “Ben geri döndüm.”

Yüksek seviye golfün bireysel doğası nedeniyle, Kim’in PGA Tour’daki erken başarısı — kendinden emin tavırlarıyla birleştiğinde — bazı meslektaşlarını rahatsız etmiş olabilir. Ancak oyunu, özellikle 2008 Ryder Cup’ta hayranlar yarattı. O etkinlikte 23 yaşındayken en genç oyuncu olan Kim, başlangıçta kendi başına durdu ve final gününde Sergio Garcia’yı mağlup ederek ABD’nin dokuz yıl sonra ilk kez kupayı geri kazanmasına yardımcı oldu.

2008’in başlarında, Kim, bir yıl içinde PGA Tour’da iki kez kazanan ilk 25 yaş altı Amerikalı oldu ve dünya sıralamasında en yüksek 6. sıraya ulaştı. 2009’da, bir turda 11 birdie ile Masters rekoru kırdı ve o yılki Başkanlar Kupası’nda uluslararası oyunlarda yine etkileyiciydi. Kim, Augusta’da üçüncü oldu ve 2010’da, hala 25 yaşın altındayken üçüncü tur zaferini elde etti. Ancak, birikimli yaralanmalar etkisini göstermeye başlamıştı.

2012 sezonunun ilk yedi başlangıcında sadece iki kez kesmeyi başardı, hiçbir zaman 42.’den daha yüksek bir sırada bitiremedi ve üç ardışık etkinlikten çekildikten sonra Haziran ayında bir Achilles tendonu ameliyatı geçirdi. Böylece, bir zamanların harika çocuğu ortadan kayboldu.

Şimdi bir nevi evlatlık oğul olarak geri döndü, ancak PGA Tour’un yeni rakibine katıldı.